Header
« Grįžti

Antarktidos gamtos pakerėti

Praplaukęs nepakartojamo grožio ledkalnių alėją ir aplankęs legendinę Vernadskio mokslinių tyrimų stotį ekspedicijos ledlaužis plaukė Lemaire ir Gerlache sąsiauriais. Sekantis Antarktidos ekspedicijos išsilaipinimo taškas buvo numatytas Antarktidos pusiasalyje, Neko Harbor įlankoje ant ledyno. Neko Harbor įlanką atrado belgas Adriano de Gerlache, jo vadovaujama ekspedicija čia keliavo dar 1897-99 metais.

Priešais ekspedicijos dalyvių akis nuo ledyno atskilo ir į Antarkties vandenyno gelmes paniro didžiulis ledo luitas – taip Antarktida priminė lietuviams apie vykstantį pasaulinį atšilimą… Pakerėti didingo ir gan retai keliautojų akiai pasitaikančios reginio ekspedicijos dalyviai keliavo Antarktidos ledynu, vis susimastydami: ar sugebės žmonija išsaugosi ledynus, juk tiek daug jų jau yra ištirpę…

Be Neko Harbor įlankos ledyno lietuviai išsilaipino dar keliose mažesnėse salose. Kiekvienas išsilaipinimas į krantą užtrunka apie dvi – tris valandas. Lietuviai lipa į „Zodiac“ tipo laivelius, plaukia į krantą kur pėsčiomis praeina numatytą maršrutą, kuris neretai driekiasi tarp kalnų ir ledynų, pingvinų kolonijų, jūrų liūtų bei ruonių. Tokiuose išsilaipinimuose į krantą Pasaulio lietuvių kalnų slidinėjimo mėgėjų asociacijos (PLKSMA) nariai turi unikalią progą susipažinti su nepakartojama Antarktidos gyvūnija.

„Retai kur pasaulyje iš kelių metrų atstumo galima pamatyti ir stebėti laukinius, taikiai nusiteikusius, didingus jūrų liūtus bei ruonius“, – pasakojo PLKSMA ekspedicijos vadas Algimantas Kepežėnas.

Ekspedicijos laivui išplaukus link Šetlando salyno. Pakeliui keliautojai stebėjo paukščius, banginius, orkas, jūros liūtus, ruonius ir jūros dramblius. Jau nieko nebestebina šalia laivo praplaukiantys ruoniai ar jūrų liūtai, labiausi visi tikisi vėl ir vėl išvysti orkas…

Gerokai vėliau PLKSMA ledlaužiui pasiekus Šetlando salyno krantus ekspedicijos nariai išsilaipino Livingstono saloje, kurioje stebėjo jūros paukščius bei aplankė dideles jūros liūtų ir pingvinų kolonijas.

Both comments and pings are currently closed.

Komentarai:

 1. Dainius rašo:

  Nuostabios foto su “vietos gyventojais” . Galima būt ir panoraminių gamtovaizdžio foto daugiau pateikti.. Smagu, kad ten viskas vyksta pagal planą..Sėkmės visiems.
  Dainius

 2. ekspedicijos dalyves rašo:

  labukas,
  visi sekmingai pasiekem Argentinos zeme, laukite imesime nauju foto. Dekingi vyrams ir artimiesiems uz sveikinimus :) Mylim Jus labai, pasiilgom,buckiai nuo musu bus uz desimt dienu … :)

 3. S.Bukauskaite rašo:

  begalo buvau suzaveta nuotraukomis ir ekspedicijos aprasimu.:)